O nás

Domov pro osoby se zdravotním postižením

Objekt Domova pro osoby se zdravotním postižením je vzdálen od Domova pro seniory přibližně 1 km. Jedná se o bývalý rodinný dům, který byl v roce 1972 zrekonstruován a přestavěn pro účely rekreace.

Od roku 1994 jsou zde provozovány sociální služby. V roce 2012 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce DOZP a v rámci transformace tak vzniklo bydlení komunitního typu. Bydlení je rozděleno do tří komunit.

V budově se nachází 10 jednolůžkových a 11 dvoulůžkových pokojů, ve kterých je ubytováno 32 uživatelů s mentálním postižením, o které nepřetržitě pečuje 20 zaměstnanců z toho 11 v přímé obslužné péči.

Mimo obytných pokojů se v objektu výdejna jídel, kulturní místnosti, výtvarná dílna, kuřárna, šatny a místnost pro personál, sklad, ošetřovna a kanceláře ředitelky DOZP, personální pracovnice, sociální pracovnice a provozně-technického zaměstnance. Ve vedlejší budově se nachází košíkářská dílna.

Budova DOZP je bezbariérová díky modernímu výtahu a taktéž 3 pokoje jsou přizpůsobeny pro potřeby osob omezených v pohybu.

Venkovní areál s víceúčelovým hřištěm slouží v rámci integrace uživatelů i pro veřejnost.