O nás

Domov pro osoby se zdravotním postižením

Integrovaný sociální ústav Komorní Lhotka čp. 184, příspěvková organizace (dále jen ISÚ), je zařízením pro osoby se zdravotním postižením. Naše zařízení se nachází v obci Komorní Lhotka. Obec Komorní Lhotka je zároveň zřizovatelem naší organizace. Zařízení se nachází v klidné části obce, je obklopeno rozsáhlou zahradou, hřištěm a malým rybníkem. 

Jedná se o bývalý rodinný dům, který byl v roce 1972 zrekonstruován a přestavěn pro účely rekreace. Od roku 1992 jsou zde provozovány sociální služby. V roce 2012 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce DOZP a v rámci transformace tak vzniklo bydlení komunitního typu. Bydlení je rozděleno do tří komunit.

V budově se nachází 10 jednolůžkových a 11 dvoulůžkových pokojů, ve kterých je ubytováno 32 klientů s mentálním postižením, o které nepřetržitě pečuje 24 zaměstnanců z toho 14 v přímé obslužné péči.

Mimo obytných pokojů se v objektu nachází místnost pro volnočasové aktivity, keramická dílna, kuřárna, šatny, archivy, ošetřovna a kanceláře ředitelky, personální pracovnice, sociální pracovnice, pracovnice volnočasových aktivit a provozně-technického zaměstnance. 

Budova DOZP je z části bezbariérová díky modernímu výtahu a taktéž 3 pokoje jsou přizpůsobeny pro potřeby osob omezených v pohybu.

Venkovní areál s víceúčelovým hřištěm slouží v rámci integrace uživatelů i pro veřejnost.